دانشگاه

از سوی وزارت بهداشت؛ شرایط ادامه تحصیل دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه‌های چین اعلام شد

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط ارزشیابی مدارک دانشجویان ورودی سال ۲۰۲۲-۲۰۲۱ در دانشگاه‌های مورد تایید کشور چین را اعلام کرد.

به گزارش نهادایران، در اطلاعیه مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت آمده است: «پیرو اطلاعیه های قبلی مبنی بر ابلاغ مصوبات شورایعالی ارزشیابی در خصوص شروع به تحصیل غیر حضوری در کشور چین جهت ورودی‌های سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ و نظر به اعلام آمادگی سفارت چین در ایران جهت صدور روادید بر اساس مکاتبات وزارت امور خارجه، مراتب در شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی مورخ ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۱ مطرح و مصوب شد.

بر اساس این مصوبه «دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ چین که به دلیل ممنوعیت تردد مرزی، تحصیل خود را بصورت غیر حضوری شروع کرده اند درصورتیکه تا نیمسال دوم سال تحصیلی ۲۳-۲۰۲۲ موفق به اخذ ویزا و شروع به تحصیل حضوری شوند، امکان ارزشیابی مدارک پس از فراغت از تحصیل طبق ضوابط را خواهند داشت.»

بدیهی است در صورت عدم امکان اخذ ویزا تا مهلت تعیین شده، این گروه از دانشجویان نیز باید نسبت به تغییر کشور و دانشگاه و تحصیل بصورت حضوری در دانشگاه‌های مورد تایید اقدام کنند.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرده است: امکان شروع به تحصیل آنلاین به دلیل بازگشایی مرز چین به هیچ عنوان میسر نبوده و با توجه به اطلاع رسانی قبلی، افرادی که اقدام به اخذ پذیرش در سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۲ کرده و موفق به اخذ ویزا و شروع به تحصیل به صورت حضوری نشوند امکان ارزشیابی مدرک را نخواهند داشت.

لازم به ذکر است که این موضوع از جمله مباحثی بود که در شانزدهمین همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور، توسط دانشجویان شاغل به تحصیل در چین در حضور نمایندگان وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه مطرح شد. خبر و فیلم همایش شانزدهم درباره موضوع فوق را در اینجا ببینید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا