ثبت نام نهمین هم‌اندیشی سالانه

باسمه تعالی

فـراخـوان

نهمین هم‌اندیشی اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور


به نظر من مساله اتباع ایرانی مقیم کشورهای دیگرآبروی ماست. باید در این زمینه بنشینید و برنامه ریزی کنید. کاری هم نداشته باشید که انقلابی است یا انقلابی نیست؛ فرقی نمی کند، ایرانی است.

(از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار سفرا و مسئولان دیپلماسی کشور در بهمن 1376)


   ارتباط اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور با سرزمین مادری و رفع مشكلات آنها و نیز بهره‌گیری از ظرفیت اقتصادی علمی و فنّی ایشان برای خدمت به کشور و پیشبرد اهداف انقلاب ، از ضرورت های همیشگی به شمار میرفته است. از این رو، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور ، همچون سنوات گذشته ، تصمیم دارد نهمین گردهمایی سالانه دانشجویان و دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور را در تعطیلات زمستانی سال 1401 (ژانویه 2023) با عنوان «برای ایران؛ بررسی و ایجاد زمینه‌های گفتگو و تعامل تحصیل‌کرده‌های خارج از کشور» برگزار نماید تا ضمن تمهید فضای گفتگو میان اساتید، دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از کشور در خصوص مسائل و مشكلات جاری، زمینه هم‌اندیشی و همگرایی بیشتر به منظور دستیابی به راهکارهای مناسب برای پیشبرد و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی را فراهم نماید.

محور اصلی

- تحصیلکرده‌های ایرانی خارج از کشور و ایران

محورهای فرعی

ـ ایرانیان خارج از کشور و ارائه تصویر واقعی از ایران

-تحصیل‌کرده‌های خارج از کشور و دیپلماسی عمومی کشور

- جایگاه علوم پایه و آینده علمی کشور

-زمینه‌های تعامل بین تحصیل‌کرده‌های خارج و داخل کشور

ـ فعالیت‌های علمی زنان؛ فرصت‌ها و نمودها


دبیر علمی

دبیری علمی هم‌اندیشی جناب آقای دکتر روح‌الله هنرور (استاد دانشکده مدیریت دانشگاه شریف-فارغ‌التحصیل دکترای سیستم‌های اطلاعاتی-مدرسه اقتصادی لندن) می باشد.

زمان: چهارشنبه 28 دی‌ماه 1401


مکان: تهران- دانشگاه شریف-دانشکده مکانیک-سالن شورا


مهلت ثبت نام: تا 26 دی‌ماه


با توجه به اینکه برخی برنامه‌های این نشست، به صورت میزگرد برگزار می‌شود، علاقمندان می‌توانند در صورت تمایل، آمادگی خود را به منظور مشارکت و اظهار نظر در موضوعات مذکور اعلام نمایند.


مهم: ثبت نام به معنی تایید حضور در برنامه نیست و حضور شرکت کنندگان، تنها پس از ارسال پیامک تایید از سوی نهاد و صدور آی دی کارت، نهایی خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا