هفته دفاع مقدس گرامی باد
پیام ولی‌امر مسلمین در آستانه ایام حج ابراهیمی
سلام بر تو ای بهار انسانیت...
نهمین جشنواره  قرآنی
سال 1395
دانشگاه های ما امنیتی با علم برخورد می کنند

دانشگاه های ما امنیتی با علم برخورد می کنند 00 نظر

دکتر قمی نژاد متولد 1344 در تهران هست. کارشناسی رشته فیزیک از دانشگاه تهران دارد. فوق لیسانس خودش را از دانشگاه تربیت معلم دررشته فیزیک کاربردی گرفته است. به مدت 7 سال در مرکز اپتیک وزارت دفاع کار تحقیقاتی کرده و در کارنامه اش سابقه همکاری با شهید دکتر علی محمدی را در زمینه فیزیک کوانتوم دارد. به تشویق وی بورس تحصیلی از دانشگاه دارهام انگلیس گرفت و بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه سمنان مشغول به کار تدریس شد. می گوید بودجۀ علمی مراکز دفاعی از مراکز دانشگاهی بیشتر است و خیلی از قطعات و ابزارهایی که در مراکز دانشگاهی موجود نیست را دراین مراکز می‌توان یافت.
۱۳۹۵/۷/۳
دانش خریدنی نیست بلکه امری ذاتی است

دانش خریدنی نیست بلکه امری ذاتی است 00 نظر

سال 1370 نقره المپیاد فیزیک را گرفت و حتی با وجود این که دعوت نامه هایی برای همکاری از کشورهای مختلف را داشت اما ماند و دکتری برق کنترل خود را از دانشگاه تهران اخذ کرد. اسفندیار بامداد که متولد 1351 است تاکنون افتخارات بسیاری را در قالب طرح‌های دانش بنیان کسب کرده است و با تأسیس شرکت دانش بنیان سعی کرده تا خدمتی ارزنده را به جامعه خود داشته باشد.
۱۳۹۵/۰۶/۳۱
مدارس خاص بلای جان خانواده‌ها

مدارس خاص بلای جان خانواده‌ها 00 نظر

نمی‌دانم داریم چه بلایی سر خودمان؛ جامعه و همه و همه می‌آوریم. نمی‌دانم پایه‌گذار این مراکز کی هستند و چه کسانی هستند. نمی‌دانم مدیران ارشد آموزش وپرورش چه کسانی هستند، و چطور فکر می‌کنند که دست به این همه تفکیک می‌زنند. اما یک سوال از سر اخلاص دارم در کجای دنیا چنین رسمی برپاست که با این اعمال بچه‌های خود را دیوانه کنند. آیا بهتر نبود که در هر محله‌ای یک دبیرستان بود که بچه‌ها چه قوی و چه ضعیف می‌رفتند و مثل بچه‌ی آدم درس می‌خواندند. آیا فریاد رسی هست.
۹۵/۷/۴
از چه‌ ای کل با کلان آمیختی؟!

از چه‌ ای کل با کلان آمیختی؟! 00 نظر

جناب دکتر با این فرض تلویحا اظهار می‌دارند که بنابراین چون قران کلامی است که با توجه به احساسات و شرایط زمانه پیامبر و دانش او، از سوی وجود نازنین ایشان در قالب کلمات ریخته شده، بنابراین چه بسا در صید عارفان که متاخرترند تحفه‌های مرواریدی خوش‌تر یافت شود. در این‌باره خوب است که قبل از هر سخنی پاسخ مولانای بزرگ را بیاوریم در دفتر اول مثنوی که جناب دکتر به ایشان علاقه‌ی وافر دارند و بگوییم: از چه ای کل با کلان آمیختی/ تو مگر از شیشه روغن ریختی.
۹۵/۷/۳
چون از کاری ترسی بدان درشو

چون از کاری ترسی بدان درشو 00 نظر

زندگی محصول یک اتفاق است. اتفاقی بزرگ برای ورود به جهانی بزرگتر. اندیشیدن به زندگی همانقدر هیجان آور و ترسناک است که زیستن. انسان در این دنیا چه بخواهد و چه نخواهد تا زمانی که زیست می‌کند مجبور به انتخاب است و برای هر انتخاب باید تصمیم بگیرد و اگر زیستن بر مبنای تصمیم گرفتن نباشد معنای انسانی خود را از دست می‌دهد. از این رهگذار شاید بزرگ‌ترین وظیفه‌ی پدر و مادر و بعد علمای اجتماع و مدیران یک کشور باید این باشد که به کودکان بیاموزند که چگونه تصمیم بگیرند و برای نیل به اهداف خود چگونه عمل نمایند و از همین روست که می‌توان چنین ادعا نمود که میزان موفقیت هر انسانی در زندگی به اندازه‌ی میزان تربیتی است که او را برای تصمیم‌سازی آماده می‌کنند.
۱۳۹۵/۷/۵
از ملت‌های دنیا امضا بگیرید که امارات برای ماست

از ملت‌های دنیا امضا بگیرید که امارات برای ماست 00 نظر

«در انگلیس همسایه‌ای داشتیم اهل امارات، مسلمان بود و اهل مسجد، و از آن مهم‌تر هم‌دانشگاهی، یکی از روزهای ماه رمضان از ایشان دعوت کردم که بیاید مهمان ما باشد. به رسم مهمان‌دوستی و همسایگی. دیدم خیلی من و من می‌کند و بهانه می‌آورد طاقت نیاوردم گفتم مسئله چیست؟ در این کشور غریب و این دنیایی که به مسلک و مرام با ما یکی نیستند چه مسئله‌ای پیش آمده که دعوت ما را اجابت نمی‌کنی آن هم در ماه مبارک رمضان. گفت می‌دانی چیست ما با هم بر سر جزایر سه گانه‌ی ایرانی مشکل داریم. از این حرف که به طنز می‌مانست و از طرفی به یک تراژدی خنده‌دار تبدیل شده بود؛ جا خوردم...
۱۳۹۵/۷/۵
چرا ایران باید در سوریه حضوری فعال داشته باشد

چرا ایران باید در سوریه حضوری فعال داشته باشد 00 نظر

این روزها یکی از مسایلی که به انحای مختلف در رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی بازتاب داده می‌شود این است، که با وجود مشکلات بسیاری که بر سر راه معیشت مردم در ایران وجود دارد، چرا ایران به جای پرداختن بیشتر به این مسایل و حل آن باید خود را درگیر مسایلی همانند سوریه و عراق کند و حضور مستشاری در سوریه داشته باشد و یا به نیروی هوایی روسیه اجازه دهد تا از پایگاه هوایی و حریم هوایی ایران برای ضربه زدن به داعش؛ استفاده کند. این پرسش را از چند دیدگاه می‌توان پاسخ داد...
۱۳۹۵/۷/۴
ارزانی پراید اصلی ترین علت تاخیر پروازها!

ارزانی پراید اصلی ترین علت تاخیر پروازها! 00 نظر

در خبرها آمده بود که شرکت سایپا، پراید را در داخل ایران خیلی ارزان تر از سایر نقاط جهان به فروش می رساند. سایپا اعلام کرده که پراید حداقل چهار میلیون ارزان تر از عراق و آذربایجان در ایران به فروش می رسد. به سراغ پراید رفتیم تا علت این ارزانی دست و دلبازانه را جویا شویم. س. جناب پراید شما چرا در ایران اینقدر ارزان هستید؟ ج. از بدبختی. از بیچارگی. انقدر که این مردم پشت سر آدم حرف درمی آورند. حتما باید مثل این ماشین های بنجل آلمانی و ژاپنی گران باشم تا مردم از خریدنم لذت ببرند.
۱۳۹۵/۰۷/۰۴