شهادت سید علی اندرزگو
نهمین جشنواره  قرآنی
دهه‌ی کرامت مبارک باد
سال 1395
سلام بر تو ای بهار انسانیت...
بی‌عدالتی به نخبگان در دانشگاه‌ها هم وجود دارد

بی‌عدالتی به نخبگان در دانشگاه‌ها هم وجود دارد 00 نظر

دکتر جعفر بی آزارمتولد 1329 در مشهد است.کارشناسی ارشدش را در رشته آنالیز عددی از دانشگاه برونل انگلستان ودکتری خود را در رشته آنالیز عددی- معادلات انتگرال به صورت مشترک از دانشگاه تهران ودانشگاه خوارزمی در سال 1375 اخذ کرد و اکنون نیز به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان مشغول تدریس به دانشجویان است. سال 79 برای فرصت مطالعاتی 6 ماهه به کانادا رفت و در آن جا با یک گروه تحقیقاتی نفت و گاز به عنوان دستیار ریاضی همکاری کرد. می‌گوید 4 سال به عنوان یک در صد دانشمند برتر دنیا شناخته شدم ولی از نظر مسئولان عالی دانشگاه این افتخارخیلی مهم به حساب نیامد و حتی یک تقدیر نیز از من انجام نشد.
۱۳۹۵/۶/۱
دلال‌ها پیروز هستند!

دلال‌ها پیروز هستند! 00 نظر

«ید‌الله حشمتی» یکی از نخبگان اعضای خانواده‌ی بزرگ ایثار و شهادت است،که در سال 78 به عنوان دانشجوی نخبه‌ی کشوری برگزیده و از دست رئیس جمهور وقت جازه دریافت کرد. او همچنین از جمله‌ی مهندسانی است که در پروژه‌ی لانچر یا ماهواره‌بر امید همکاری داشت، او می گوید:« مهم‌ترین دلیل بیکاری این است که چرخه­ ی تولید ایستاده است چرا که متولیان تولید توان حضور در بازارهای رقابتی را ندارند، لذا برای تقویت کارآفرینی باید به تولید دامن زد و از تولید کننده حمایت کرد. حال اگر این تولید در زمینه­ی تکنولوژی باشد، در حقیقت بومی سازی و در اختیار گرفتن آینده نیز از ملزومات آن خواهد بود. و پر واضح است که بخش مهمی از چرخه­ی تولید را نخبگان کشور به دست دارند.»
۱۳۹۵/۶/۱
مارگیری یا آمارگیری؟!

مارگیری یا آمارگیری؟! 00 نظر

در کشورهای پیشرفته، آمار ابزاری است کمی‌ که برخی از کاستی‌ها و ضعف‌ها را نمایش می‌دهد و برای قضاوت در مورد آمار، تحقیقات و داده‌های کیفی لازم و ضروری به نظر می‌رسد اما در کشورهای در حال رشد، آمار ابزاری است برای پنهان کردن کاستی‌ها و کمبودها و در این راه پژوهش کیفی هم هیچ جایگاهی ندارد.در این کشورها آمار ابزاری می‌شود برای تفاخرهای بیهوده و خنده دار وتوجیه کم کاری‌هایی که بر کیفیت پدیده‌ها تاثیر می‌گذارد.
۱۳۹۵/۰۶/۰۱
خودتان را درست کنید رهبران شما درست می‌شوند

خودتان را درست کنید رهبران شما درست می‌شوند 00 نظر

از هر کدام از شما یک سلول برمی‌دارند و رهبران شما را می‌سازند. اگر می‌خواهید رهبران شما درست شوند اول خودتان را درست کنید. روی خودتان کار کنید. اگر شما درست شدید آن‌وقت است که رهبران شما هم درست می‌شوند.
۱۳۹۵/۰۶/۰۱
یاری خدا آن اندازه رسد که به کارش داری

یاری خدا آن اندازه رسد که به کارش داری 00 نظر

انسان نباید در این زندگی دو روزه، زیاد خود را درگیر پیمودن مسیرهایی نماید که دشواری‌های بسیاری بر سر راه آن است. این سخن البته مفسر آن آیه‌ی بلند قران است که فرمود «چه بسا چيزي را خوش نداشته باشيد،‌ حال آن كه خير شما در آن است و يا چيزي را دوست داشته باشيد،‌ حال آن كه شرشما در آن است.» ...
۱۳۹۵/۰۴/۱۴
تبدیل یک بحران بروکراتیک به یک بحران اجتماعی

تبدیل یک بحران بروکراتیک به یک بحران اجتماعی 00 نظر

ماجرا با انتشار فیش حقوقی مدیران بیمه آغاز شد. ایتدا فیش حقوقی مدیر بیمه مرکزی و سپس فیش حقوقی مدیر بیمه ایران منتشر شد و جامعه را دچار یک شوک کرد. ابتدا مقاومت‌هایی صورت گرفت اما با تاکیدات رهبر معظم انقلاب برخورد با متخلفان شکل جدی‌تری به خود گرفت. با موافقت وزیر اقتصاد با استعفای مدیران بیمه، شاخک‌ها حساس شد که آیا این یک برخورد صوری است و هدفش آرام کردن فضای ملتهب جامعه است یا حقیقتا اراده جدی برای برخورد با متخلفان وجود دارد.
۱۳۹۵/۰۶/۰۱