هم اندیشی ژانویه 95 پارک پردیس تهران
مشکلات دانشجویان پزشکی در خارج‌ از کشور و لزوم چاره‌اندیشی برای حل معضل بیکاری

مشکلات دانشجویان پزشکی در خارج‌ از کشور و لزوم چاره‌اندیشی برای حل معضل بیکاری 11 نظر

همین چندی پیش بود که مشکلاتی که برای دانش‌جویان شاغل در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی در هند پیش آمده بود؛ خبر ساز شد. ماجرا از آن‌جا شروع شد که رسانه‌ها گزارش دادند؛ ۱۲۰ نفر از دانشجویان ایرانی در رشته پزشکی و دندانپزشکی درسال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ که از کالج ام جی ار چنای پذیرش گرفته بودند، پس از رای دیوان عالی هند در خصوص لزوم شرکت تمامی داوطلبان تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در آزمون نیت دچار مشکل شدند و با وجود پرداخت هزینه کلانی بابت ثبت نام و اخذ پذیرش در بلاتکلیفی بسر می برند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴
هیچ جای دنیا برای زندگی و کار مثل ایران نیست

هیچ جای دنیا برای زندگی و کار مثل ایران نیست 00 نظر

دکتر یوسف ثبوتی، دانش‌آموختۀ رشتۀ اخترفیزیک و نجوم از دانشگاه امریکاست. وی که عضو هیئت علمی و رئیس گروه فلسفۀ علم دانشگاه صنعتی شریف است، مؤسس و رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایۀ زنجان و عضو پیوستۀ فرهنگستان علوم است.
۱۳۹۶/۰۱/۲۳
همان روز را روز نو خواندند

همان روز را روز نو خواندند 00 نظر

پیشینه و ریشه عید نوروز در تاریخ گم می شود و به عصر اساطیر بازمی گردد به عبارتی نوروز در بستر اساطیر متولد می شود و در عالم واقعیت تا امروز به زندگی پرفراز و فرود خویش ادامه می دهد. ایرانیان پایه گذاری نوروز را به جمشید فرمانروای عصر اساطیر ایران می رساندند به گفته حکیم فرزانه توس: به جمشید مرگوهر افشاندند همان روز را روز نو خواندند
۱۳۹۵/۱۲/۲۴
معری، جبران و نعیمه  پیرامون شخصیت امام سخن می‌گویند

معری، جبران و نعیمه پیرامون شخصیت امام سخن می‌گویند 00 نظر

امام علی زندگی را بدرود گفت درحالی که همچون همه پیامبران در هر شهری که قدم می‌گذاشت فضای آن برای روح بزرگ او تنگ بود، و در میان هر جمعیتی که زندگی می‌کرد، با افکار بلند او آشنایی نداشتند و در زمانی زندگی می‌کرد که زمان واقعی او نبود! / جبران
۱۳۹۶/۰۱/۲۰
میل به جاودانگی

میل به جاودانگی 00 نظر

فارغ از این‌که به چه چیزی معتقد باشیم و چه چیزی را نکوهش کنیم، این پرسش همیشه مطرح است که برای چه تلاش می‌کنیم. چه چیزی را می‌خواهیم در این دنیا به‌دست آوریم. اگر این پرسش را از یک کشاورز بپرسیم که چرا این همه مرارت را برای کارت تحمل می‌کنی شاید جوابش این باشد که می‌خواهم آذوغه‌ی خانواده را تامین کنم. کار می‌کنم تا بچه‌هایم به مدرسه بروند درس بخوانند و زندگی بهتری داشته باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶
نمی خواهیم دهکده خود را از دست بدهیم

نمی خواهیم دهکده خود را از دست بدهیم 00 نظر

نیوز ریپالیک در مقاله‌ای که به وقوع جنگ احتمالی بین آمریکا و ایران می‌پردازد؛ معتقد است، ممکن است این جنگ از سوی جنگ‌سالاران آمریکا ایجاد شود و ضمن در نظر گرفتن احتمال این درگیری با توجه به تفکرات افراطی هیات حاکمه آمریکا این جنگ را به مثابه نابودی جهان بر‌می‌شمارد که هیچ برنده‌ای نخواهد داشت و ضمن پرهیز دادن به هیات حاکمه نتیجه‌ی جنگ ایران و عراق را که با پیروزی ایران همراه بود را به آنان یادآور می‌شود
۱۳۹۵/۱۲/۱۴
بعد از انجام فاجعه در حمص، دست واشنگتن توسط موسکو رو می‌شود!

بعد از انجام فاجعه در حمص، دست واشنگتن توسط موسکو رو می‌شود! 00 نظر

بر اساس گزارش منابع نظامی، صبح روز جمعه یکی از پایگاه‌های هوایی سوریه در منطقه‌ی «الوسطی» مورد اصابت موشک‌های ایالات متحده‌ی آمریکا قرار گرفته است. دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا اعلان داشته که کشورش یک پایگاه هوایی در سوریه را بمباران کرده است. این بمباران به این بهانه بوده که سوریه را تهدیدی بزرگ برای امنیت ملی آمریکا دانسته‌اند.
۱۳۹۶/۰۱/۲۳
ترامپ چی می‌زنه

ترامپ چی می‌زنه 00 نظر

اگر شما هم مثل من از این‌که نمی‌توانید چگونه با عیدی 750 هزار تومانی عیدتان ار مدیریت کنید و در جست‌وجوی راهی راهی فرار از فکر هزینه‌های سرسام اور عید می‌گردید می‌توانید این خبرها را که طی همین یکی دو هفته اخیر از سوی رسانه های معتبر منتشر شده دوباره بخوانید تا به شما ثابت شود که دنیایی که ما داریم در ان زندگی می‌کنیم شیر و تو شیر تر از این حرفاست که فکرش را می‌کنیم. آنوقت هم از فکر مخارج عید و کفش و کلاه زن و بچه بیرون می‌آیید و هم با شدت هرچه تمامتر می‌روید مثل من به خانواده در رفت و روب منزل کمک می‌کنید و خدا را هم شکر می‌کنید که لااقل در ایران زندگی می‌کنید که در خانه ما پول اگر نیست صفا هست. تازه می‌توانید آن ترانه را هم حین رفت و روب زمزمه کنید که عید آمد و ما قبا نداریم/ با کهنه قبا صفا نداریم و کمی هم صفا کنید و خدا را شکر.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶