پنجمین جشنواره سفرنامه و خاطره نویسی
هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا 00 نظر

اولین چیزی که باید بدانید این است که مراکز فرهنگی ایتالیا در سراسر جهان بهترین مکان برای کسب اطلاعات دقیق در موردتحصیل در ایتالیا هستند. اول اینکه، تمام مستندات لازم برای ثبت نام باید به ایتالیایی ترجمه شود و توسط مهر تایپه تایپ شده باشد. دوم، قبل از ارزیابی ورودی در ماه سپتامبر، شما همچنین باید یک امتحان زبان ایتالیایی در سفارت ایتالیا در نظر بگیرید.
نقش تبلیغات در کسب و کارهای ایرانی

نقش تبلیغات در کسب و کارهای ایرانی 00 نظر

کسب و کارها برای نمایش تبلیغات خود از رسانه‌های متعددی استفاده می‌کنند. رسانه‌هایی همچون جراید، رادیو، تلوزیون و... . در طی زمان، درصد مقبولیت هر رسانه تغیر می‌کند و پس از گذراندن یک سیر صعودی با روی کار آمدن یک سامانه‌ی جدید با پتانسیل و قابلیت‌های بیشتر، به مرور از دور خارج می‌شوند. البته سرعت رشد هر رسانه هم یکسان نیست.
معلق روی بوستان نهج البلاغه

معلق روی بوستان نهج البلاغه 00 نظر

لحظات پر‌هیجان داستان‌های کودکی‌مان را به خاطر می‌آورید؟ بیشتر وقت‌ها پای یک پل معلق هم در میان بود! پل‌هایی چوبی که با هر باد به اطراف رانده می‌شدند. به لطف همین خاطرات پل‌های معلق امروزی برای نسل ما بس جذاب است.
فاطمه(س)،  فاطمه(س)  است

فاطمه(س)، فاطمه(س) است 00 نظر

در میان نوشته‌هایی که درباره‌ی شخصیت حضرت فاطمه(س) (س) و زندگی او نگاشته شده بی‌شک کتاب فاطمه(س) فاطمه(س) است مرحوم دکتر علی شریعتی یکی از شاعرانه‌ترین این آثار است، این اثر که حاصل سخنرانی دکتر در حسینه‌ی ارشاد است، هنوز که هنوز است، مورد علاقه‌ی جوانان و علاقه‌مندان و ارادتمندان حضرتش می‌باشد. آن‌چه در پی می‌آید خلاصه‌ای از این کتاب است. و اما بعد...
مکاشفه‌ی معنوی گوردر در «راز تولد»

مکاشفه‌ی معنوی گوردر در «راز تولد» 00 نظر

ادوارد مورگان فاستر در کتاب جنبه‌های رمان (ترجمه‌ی ابراهيم يونسی، اميرکبير، 1352) در تعريف رمان، کتابی را رمان می‌داند که حداقل دارای پنجاه هزار کلمه باشد و به همين سبب، شاید بتوان داستان‌هايی را که از قالب داستان کوتاه طولانی‌تر و از رمان (پنجاه هزار کلمه) کوتاه‌تر باشد، «رمان کوتاه» ناميد. نمونه‌های بسیاری از اين دست رمان‌ها در کشور ما نگاشته شده که شازده احتجاب اثر هوشنگ گلشيری، از جمله‌ی آن‌هاست. بر همين اساس، کتاب راز تولد، اثر ياستين گوردر نيز در رديف «رمان کوتاه» قرار می‌گيرد.
نظر اندیشمندان و سیاست‌مداران جهان در مورد انقلاب اسلامی  و امام خمینی(ره)

نظر اندیشمندان و سیاست‌مداران جهان در مورد انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) 00 نظر

انقلاب اسلامي پيچيده و اسرارآميز به نظر مي رسد، مساوات طلب است، اما در عين حال، سنتي نيز به نظر مي رسد. بيگانه گريز است، اما به ندرت انزواگرا است؛ و نمايانگر انقلابهاي فرانسه، روسيه و يا تجربه آمريكا نيست.
بازتاب اولین همایش توسعه همکاری نخبگان ایرانی و عراقی

بازتاب اولین همایش توسعه همکاری نخبگان ایرانی و عراقی 00 نظر

ششمین هم‌اندیشی دانشجویان و دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور در قالب اولین همایش توسعه همکاری نخبگان ایرانی فارغ‌التحصیل خارج از کشور و نخبگان جمهوری عراق در راستای توسعه همکاری های علمی بین المللی و تبادل آخرین یافته های پژوهشی و دستاوردهای تحقیقاتی بین اساتید و پژوهشگران نخبه ی ایرانی و نخبگان جمهوری عراق...
پفک گاوی

پفک گاوی 00 نظر

کنارم خانمی نشسته بود که بچه اش همراهش بود. بچه گفت: مامان پیاده شدیم برام پفک بخر. راننده گفت: نخر خانوم. خانم گفت: به شما چه؟! مگه شوهر منی که ...