فارغ‌التحصیلی که از خارج برمی‌گردد، قطعا منتظر فرش قرمز نیست

فارغ‌التحصیلی که از خارج برمی‌گردد، قطعا منتظر فرش قرمز نیست 00 نظر

محسن رحمانی‌تبار در قوچان متولد شد و سپس با مهاجرت به تهران در این شهر بزرگ شد و دیپلمش را در تهران اخذ کرد. در مدرسه عالی شهید مطهری ادامه تحصیل داد و تا مقطع کارشناسی فقه و حقوق را در همین مدرسه گذراند. با مهاجرت به قم در دروس حوزوی نیز از اساتید حوزه علمیه استفاده کرد. در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات مدرک کارشناسی ارشد گرفت. سپس مدیر مرکز مطالعات سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شد و همزمان در دانشگاه پلیس نیز تدریس می‌کرد. سال 1379 به دست مقام معظم رهبری ملبس به لباس روحانیت شد. با فراهم شدن امکان تحصیل در خارج از کشور به فرانسه مهاجرت کرد و در دانشگاه مونپلیه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی با گرایش سیاست جنایی را اخذ کرد. سپس دکترای حقوق با همین گرایش را در همان دانشگاه مونپلیه گذراند. بعد از آن کارآموز وکالت در فرانسه شد و تجربه فعالیت در دفاتر حقوقی و قوه قضائیه آن کشور را نیز دارد. به عنوان مشاور حقوقی نیز فعالیت‎هایی داشته است. حدود یازده سال در کشور فرانسه بود و اخیرا چندماهی است که به وطن بازگشته است. در کنار تحصیل به فعالیت‌های فرهنگی نیز اشتغال داشت. دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی در اروپا بود. همچنین معاون فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی در اروپا بود. حدود پنج سال دبیر انجمن اسلامی منطقه فرانسه بود. با انجمن‌های شیعیان در اروپا نیز در ارتباط بود و چندین انجمن شیعیان نیز به همت دکتر رحمانی تاسیس شد.به عناون سخنران در مراسم مذهبی و جلسات ادعیه و جلسات آموزش احکام و... شرکت داشت. سخنرانی‌های بسیاری نیز برای شیعیان فرانسوی زبان داشتند.
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
خاورمیانه خاستگاه آموزش عالی بوده است

خاورمیانه خاستگاه آموزش عالی بوده است 00 نظر

«شانتا دوارجان» اقتصاددان دفتر خاورمیانه بانک جهانی در مطلبی که همین چندی پیش از سوی سایت بروکینگز انتشار داده شده، می‌گوید: خاورمیانه خاستگاه آموزش عالی بوده است. ایران، مراکش و مصر سه تا از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان را داشته‌اند. با این حال از کل دانشگاه‌های کشورهای عربی تنها سه دانشگاه در لیست 500 دانشگاه برتر هستند و تقریبا هیچ دانشگاهی از این منطقه در لیست 200 دانشگاه برتر نیست. کارفرمایان این منطقه پیوسته شکایت می کنندکه فارغ التحصیلان فاقد مهارت‌های لازم برای کار در شرکتها هستند. رشته های مهندسی و ریاضیات کمتر آموزش داده می‌شود و مهارت‌های نرم؛ نظیر خلاقیت، کار تیمی و اموری از این دست در فارغ التحصیلان ترویج نمی‌شود. 40 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در این منطقه بیکارند و نرخ مشارکت زنان با اینکه تحصیلات بیشتری از مردان دارند کمتر است. در مصر با اینکه نرخ بیکاری 10 درصد است اما هنوز 600 هزار موقعیت خالی شغلی وجود دارد که فرد مناسب برای آن یافت نمی‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۰۳
مطلع خورشیدها

مطلع خورشیدها 00 نظر

قصیده‌ای در مدح و معرفی شخصیت ممتاز صدیقه‌ی کبری حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) از علامه شیخ محمد‌حسین غروی(ره)
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
متن و ترجمه خطبه فدکیه حضرت زهرا(س)

متن و ترجمه خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) 00 نظر

موجودات را خلق فرمود بدون آنکه از ماده‌اى موجود شوند، و آنها را پدید آورد بدون آنکه از قالبى تبعیّت کنند، آنها را به قدرت خویش ایجاد و به مشیّتش پدید آورد، بی‌‏آنکه در ساختن آنها نیازى داشته و در تصویرگرى آنها فائده‌‏اى برایش وجود داشته باشد، جز تثبیت حکمتش و آگاهى بر طاعتش، و اظهار قدرت خود، و شناسائى راه عبودیت و گرامى داشت دعوتش، آنگاه بر طاعتش پاداش و بر معصیتش عقاب مقرر داشت، تا بندگانش را از نقمتش بازدارد و آنان را بسوى بهشتش رهنمون گردد.
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
فرمول شادی کشف شد!

فرمول شادی کشف شد! 00 نظر

«تاد کاشدان» نویسنده کتاب «کنجاوی؟ کشف محتوای مفقود شده یک زندگی کامل» با دستیابی به معادله‌ای که آن را فرمول «حس خوب» نامیده، شش عنصر شامل: «زندگی کردن در زمان حال»،«کنجکاو بودن»، «انجام کارهای مورد علاقه»«به فکر دیگران بودن»،«تقویت روابط» و«مراقبت از بدن» را تحت عنوان «فرمول زندگی شاد» معرفی کرده است.
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
جنگ فرهنگی و اقتصادی را جدی بگیریم

جنگ فرهنگی و اقتصادی را جدی بگیریم 00 نظر

رهبر معظم انقلاب در دیدار خیل عظیم مردم آذربایجان ضمن تشکر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال خطاب به مسئولان فرمودند: «حضور پرشور مردم در مقابل دشمن کمین کرده برای بلعیدن ایران را به حساب گلایه نداشتن آنها از عملکرد مسئولان نگذارید چرا که مردم از مسائل مختلف از جمله تبعیض و کم کاری و بی اعتنایی به مشکلات گلایه‌مندند و احساس ناراحتی و رنج می‌کنند. مردم گله‌مندند؛ مسئله بیکاری، رکود و گرانی مهم است؛ مسئولان بگویند چه کرده‌اند؟
۱۳۹۵/۱۲/۰۳
نویسندگان خلیجی و تهدیدات ترامپ علیه ایران

نویسندگان خلیجی و تهدیدات ترامپ علیه ایران 00 نظر

بعد از تهدیدات ترامپ علیه ایران، بعضی از نویسندگان خلیجی همواره پیام‌های مدح و تشکر فراوانی به سوی ترامپ سرازیر کرده‌اند. به خیال این نویسندگان، ترامپ ابر قهرمان ملی است که برای مواجهه‌ی "پروژه‌ی ایرانی" خیز برداشته و می‌خواهد صلح و آرامش را به منطقه بازگرداند.
۱۳۹۵/۱۲/۰۴
ذکر سلطان دونالد، سر سلسله ترامپ شاهان ایالات متفرقه امریغ

ذکر سلطان دونالد، سر سلسله ترامپ شاهان ایالات متفرقه امریغ 00 نظر

آن عاشق زر و سیم، آن متخصص در بازی ریم، آن دوستدار مک دونالد، آن از هفت دولت آزاد. آن مجاهد راه دلار، آن دارندگان خرد از دست او در فشار. آن سینه چاک زنان زیبا، آن دارنده مدل موی فریبا، نامش دونالد ترامپ بود و دوستدار فیلم فارست کامپ .
۱۳۹۵/۱۱/۱۲