هم اندیشی ژانویه 95 پارک پردیس تهران
کار آفرینی ریشه‌در فرهنگ دارد

کار آفرینی ریشه‌در فرهنگ دارد 00 نظر

دکتر امیر نورانی متولد سال 1363، دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه تورنتو کانادا دارد. از ویژگی‌های بارز این استاد جوان آن است که تعصب خاصی نسبت به ایران و پیشرفت کشور دارد. آن‌چه در پی می‌آید گفت‌وگویی است با او که از برگزیدگان کنکور سراسری است
۱۳۹۶/۰۳/۱۶
بایسته‌های ورود به عصر رویاهای ژول‌ورن وار ما

بایسته‌های ورود به عصر رویاهای ژول‌ورن وار ما 00 نظر

اگر از هر یک از ما بپرسند دنیای آینده چگونه دنیایی خواهد بود چه جوابی خواهیم داشت. این پرسش شاید همانند بسیاری از پرسش‌های دیگر ساده به نظر برسد اما قدر مسلم همانند بسیاری ازپرسش‌هایی که هر روز به ذهن متبادر می‌شود جوابی ساده نخواهد داشت. و شاید هیچ گاه خیال بشر نتواند پیش‌بینی کند که آینده چگونه رقم خواهد خورد اما حد اقل حسنی که اندیشیدن به این پرسش‌ها برای ما دارد این است که حتی اگر نتوانیم همانند ژول ورن شاعر، نویسنده ونمایش‌نامه نویس فرانسوی خالق رمان‌های علمی و تخیلی شویم حداقل ما را در خیالی ژول ورن وار فرو ببرد.
۱۳۹۶/۰۳/۲۹
رجز، حماسه و اسطوره در شعر انقلاب و دفاع مقدس

رجز، حماسه و اسطوره در شعر انقلاب و دفاع مقدس 00 نظر

به اعتبارتعاریف، انقلاب عبارت از قطع رابطه با وضعیت موجود و محصول دگرگونی‌‌های بنیادین در ساختار جوامع و حکومت‌هاست.و به عبارتی،انقلاب وضعیت موجود را به طور مطلق طرد و در مقابل،محیط اجتماعی و انسانی کاملاً متفاوتی را ایجاد می‌کند. پر‌واضح است که هرگونه تطوّر در ساختار حاکمیت،بالطبع دگرگونی‌های عمیق و چشم‌گیری را در وضع قوانین و شعور جامعه و زندگی فرد‌فرد آن پدید می‌آورد که به دنبال آن،تغییرات دیگری نیز در سازمان اجتماعی ایجاد خواهد شد. پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357ه. ش؛بستری برای دگرگونی‌های عمیق در لایه‌های مختلف فرهنگ و اجتماع فراهم آورد و این دگرگونی‌ها حتّی به تغییر نگرش‌های فردی، نسبت به مسائل دینی و سیاسی منجر شد.
۱۳۹۶/۰۳/۲۹
امام علی(ع) و اروپاییان

امام علی(ع) و اروپاییان 00 نظر

علی، آن قهرمان دردمند و رنج‌کشیده و آن یکه‌سوار وارسته و عارف و آن امام شهیدی که صاحب روحی ژرف است که رمز عذاب الهی در اعماق آن نهفته است./ کارادیفو
۱۳۹۶/۰۳/۲۷
جهانی‌سازی و تربیت فرزندان

جهانی‌سازی و تربیت فرزندان 00 نظر

مولای متقیان حضرت علی(ع) در حدیثی بلندبالا که درباره‌ی فرزندان دارد می‌فرمایند«لاتقسراولادکم علی آدابکم فانهم مخلوقون لزمان غیر زمانکم؛ فرزندانتان را برآداب خود تربیت نکنید؛ چرا که آنها برای – آینده و – زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند. » این سخن مولا را می‌توان به امور دیگر نیز بسط داد و از جوانب مختلف مورد بررسی قرار داد. چنان‌که همان‌گونه که باید در تربیت فرزندان این مساله را باید لحاظ کرد که آن‌ها متعلق به آینده هستند، و باید برای آن زمان تربیت شوند باید آینده را نیز پیش بینی کرد.
۱۳۹۶/۰۲/۲۳
حادثه‌ی تروریستی تهران واکنش حامیان تروریسم و جامعه جهانی

حادثه‌ی تروریستی تهران واکنش حامیان تروریسم و جامعه جهانی 00 نظر

حمله‌ی تروریستی تهران از همان ابتدای شروع واکنش های متعددی را در سطوح رسمی و غیر رسمی در سطح ایران و جهان به همراه داشت به نحوی که پس از پایان ماجرا رهبر معظم انقلاب با کوچک شمردن این حادثه در برابر اراده‌ی ملت در دیدار جمعی از دانشجویان فرمودند: این ترقه‌بازی‌ها تأثیری در اراده ملت ایران ندارد ان‌شاءالله کلک این‌ها کنده خواهد شد ملت ایران دارد حرکت می‌کند و پیش می‌رود؛ این ترقه‌بازی‌هایی هم که امروز شد، این‌ها هم در اراده‌ی مردم تأثیری نخواهد گذاشت. این را همه بدانند؛ این‌ها کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند در اراده‌ی ملت ایران و مسئولین کشور اثری بگذارند.
۱۳۹۶/۰۳/۱۹
از ائتلاف«بغداد» تا هم‌پیمانی«ریاض»

از ائتلاف«بغداد» تا هم‌پیمانی«ریاض» 00 نظر

درگیری برای نفوذ در منطقه‌ی خاورمیانه خصوصا منطقه‌ی عربی، سابقه‌ی طولانی دارد. سیطره‌ی متناوب و دوره‌ای شرق و غرب (روسیه و ایالات متحده) و بازتاب مصالح استراتژیک، مخصوصا بعد از زوال تمدد حکومت عربی – سلامی، و بعد از آن عقب‌نشینی به داخل مرزهای سابق و تاریخی، منشأ بحث‌هاس بسیاری از سیاست‌مداران دولت‌های ابرقدرت گردیده است.
۱۳۹۶/۰۳/۲۶
عصبانیت اوباما از تحریم انتخابات

عصبانیت اوباما از تحریم انتخابات 00 نظر

اوباما خطاب به کسانی که رای ندادند گفت: انتخاب خودتان است. دندتان نرم. می خواستید رای بدهید تا این زردک هویج رییس جمهورتان نشود. اوباما به صورت کنایی به همه ملتها گفت که تو رو خدا رای بدهید تا ترامپهای روی کره زمین زیاد نشوند. همین یک دانه برای یک کره زمین بس است.
۱۳۹۶/۰۲/۲۳