جستجو

تماس با ما

جهت تماس با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور از شماره تلفن های زیر استفاده نمایید :

 

021-66977001
021-66977002
021-66467700

درباره نهاد
براساس دستور رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... خامنه‌اي مدظله‌العالي در تاريخ 1385/4/7 براي تحقق اهداف مقدس جمهوري اسلامي در حوزه دانشجويان و استادان ايراني خارج از كشور، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در اموردانشجويان ايراني خارج از كشور تشكيل شد.

هر چند قبل از اين رهبر معظم انقلاب اسلامي دو نفر از صاحبنظران را به عنوان نماينده خود در امور دانشجويان ايراني اروپا و آمريكا و امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه منصوب و سالهاي متمادي با دانشجويان از نزديك ارتباط داشته‌اند اما به دليل ضرورت سياستگذاري واحد، و پيگيري نظامند مسائل دانشجويان و بالا بودن حجم امور اجرايي اين مجموعه تشكيل شد كه برخي از اهداف آن به شرح ذيل مي‌باشد:

1-    توسعه و تعميق آگاهي‌ها و علائق اسلامي دانشجويان و تبيين ارزش‌هاي اسلامي.

2-    ايجاد و گسترش فضاي معنوي و اسلامي در بين دانشجويان و رشد فضائل اخلاقي.

3-    افزايش دانش و بينش سياسي در ميان دانشجويان.

4-    حمايت و هدايت فكري تشكلهاي اسلامي دانشجويي.

5-    پاسخ به شبهات و تقويت باورهاي ديني دانشجويان.

6-    فراهم نمودن زمينه‌هاي ارتباط علمي روحانيون با دانشجويان.

7-    افزايش تعلقات ملي و انقلابي دانشجويان.


اركان نهاد

عاليترين ركن نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور شوراي سياستگذاري نهاد است كه مهمترين وظيفه آن تصويب سياستها و خط مشي‌هاي ستاد و نظارت بر حسن اجراي مصوبات شورا مي‌باشد و اعضاي آن عبارتند از:

1-    معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري (رئيس شورا)

2-    نمايندگان ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور

3-    رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

4-    رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي كشور

5-    رئيس بنياد ملي نخبگان

6-   رئيس سازمان ملي جوانان

7-    دو نفر از شخصيت‌هاي برجسته و آشنا به مسائل دانشجويان خارج از كشور.

دومين و محوري‌ترين ركن نهاد، نمايندگان ولي فقيه هستند كه در حال حاضر حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر اژه‌اي نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني اروپا و حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي نظام‌زاده، نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه حضور دارند.

سومين ركن نهاد كه به عبارتي ركن تشكيلاتي، اجرايي نهاد مي باشد، دبيرخانه نمايندگي مقام معظم رهبري است، كه با هدايت نمايندگان مقام معظم رهبري وظيفه اجرايي كردن مصوبات شوراي سياستگزاري نهاد را بعهده دارد و توسط رئيس شورا منصوب مي‌شود. نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري داراي دو معاونت فرهنگي اجتماعي و پژوهشي اطلاع رساني است.


وظايف معاونت فرهنگي اجتماعي

1-    كمك به برگزاري همايش‌هاي فرهنگي و علمي

2-    اعزام سخنران براي جلسات و مناسبات

3-    اعزام مبلغ براي مناسبت‌هاي اسلامي و ملي.

4-    حمايت مادي و معنوي از فعاليت‌هاي تشكل‌ها و انجمن‌هاي علمي دانشجويي.

5-    شناسايي دانشجويان متدين و فعال فرهنگي و كمك به تحصيل آنان در خارج از كشور.

6-    تداوم ارتباط و حمايت از دانشجويان فارغ‌التحصيل جهت استفاده بهينه از تخصص آنان در كشور.

7-   ايجاد زمينه مشاركت دانشجويان در برنامه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي سراسري دانشجويان از قبيل جشن‌هاي ازدواج دانشجويي، عمره دانشجويي، مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه و ...

8-    زمينه سازي ارتباط دانشجويان جهان اسلام.

9-     برگزاري اردوهاي فرهنگي، سياسي و علمي براي دانشجويان و خانواده آنان.

10-   زمينه‌ سازي براي دانشجويان داراي انگيزه ديني براي انجام فعاليت‌هاي اسلامي

11-   ايجاد بسترهاي مناسب براي افزايش تعلقات ملي و انقلابي و روحيه خدمت به كشور.وظايف معاونت پژوهشي و اطلاع رساني

1-    راه اندازي پايگاه اطلاع رساني ويژه دانشجويان ايراني خارج از كشور.

2-    راه اندازي نشريه ويژه دانشجويان خارج از كشور

3-    برگزاري همايش‌هاي تخصصي متناسب با نيازها با مشاركت دانشجويان.

4-    پاسخ به سوالات دانشجويان و ارايه مشاوره در زمينه‌هاي فرهنگي-سياسي- اعتقادي با استفاده از ابزارهاي مناسب از قبيل درج پاسخ در پايگاه اطلاع رساني با سيستم پاسخگويي آف/آن لاين، انتشار كتابچه‌هاي ويژه پرسش و پاسخ و ...

5-    انجام مطالعات استراتژيك، بنيادي، نياز سنجي و نگرش سنجي جامعه دانشجويي خارج از كشور

6-    انجام پژوهش‌هاي لازم و تامين محتوا براي فعاليت‌هاي تبليغي دانشجويان در خارج از كشور.

7-    شناسايي و تقدير و جذب دانشجويان نخبه خارج از كشور.

8-    بررسي اوضاع فرهنگي- اعتقادي و سياسي دانشجويان خارج از كشور.

9-    اطلاع رساني پيرامون پيشرفت‌هاي علمي كشور به دانشجويان خارج از كشور.

نقش تبلیغات در کسب و کارهای ایرانی00 نظر

نقش تبلیغات در کسب و کارهای ایرانی
کسب و کارها برای نمایش تبلیغات خود از رسانه‌های متعددی استفاده می‌کنند. رسانه‌هایی همچون جراید، رادیو، تلوزیون و... . در طی زمان، درصد مقبولیت هر رسانه تغیر می‌کند و پس از گذراندن یک سیر صعودی با روی کار آمدن یک سامانه‌ی جدید با پتانسیل و قابلیت‌های بیشتر، به مرور از دور خارج می‌شوند. البته سرعت رشد هر رسانه هم یکسان نیست.

 

 

مدت‌هاست که دیگر کیفیت محصول، عامل اصلی و موثر برای فروش محصول یا خدمات کسب و کار‌ها به حساب نمی‌آید.

بسیار دیده شده محصولی که مزیت رقابتی بیشتری نسبت به دیگر برند‌های بازار خود دارد، به دلیل استفاده نکردن از ابزارهای بازاریابی، به شکست مواجه شده‌اند.

امروزه تبلیغات نیرومندترین ابزار برای آگاهی یافتن مخاطبان از نام و سبک و سیاق برندهاست. تبلیغات می‌تواند محصولات و خدمات شرکت را به صورت گزیده به مشتری معرفی کند. از این طریق نوع محصول، ویژگی‌های آن، امتیاز آن نسبت به دیگر برندها و تمامی جذابیت‌های کسب و کار را آن طور که شایسته است به گوش بازار می‌رسد.

کسب و کارها برای نمایش تبلیغات خود از رسانه‌های متعددی استفاده می‌کنند. رسانه‌هایی همچون جراید، رادیو، تلوزیون و... . در طی زمان، درصد مقبولیت هر رسانه تغیر می‌کند و پس از گذراندن یک سیر صعودی با روی کار آمدن یک سامانه‌ی جدید با پتانسیل و قابلیت‌های بیشتر، به مرور از دور خارج می‌شوند. البته سرعت رشد هر رسانه هم یکسان نیست.

طبق تحقیقات انجام شده، پس از اختراع رادیو، ۳۸ سال طول کشید تا جمعیتی که از آن استفاده می‌کردند به رقم۵۰ میلیون نفر رسید. برای تلویزیون هم این میزان رشد ۱۳ سال طول کشید؛ اما مخاطبین شبکه‌ی جهانی اینترنت تنها در ۴ سال توانست به عدد ۵۰ ملیون نفر برسد.

به دلیل همین پتانسیل بالای رشد، فضای وب به سرعت توانست تحت عنوان یک رسانه‌ی قدرتمند خود را به صاحبین کسب و کار ثابت کند و سهم اعظمی از فضای تبلیغات را به خود اختصاص دهد.

تبلیغات اینترنتی به هدف نشان‌دادن نام، تصاویر تجاری، لیست محصولات و هویت بصری برندها مطرح شد. این نوع از تبلیغات کم هزینه و فراگیر و همچنین به صورت ۲۴ ساعته در دسترس است از این رو کسب و کارها بنرهای تبلیغاتی خود را در صفحات پربازدید وب قرار می‌دهند. اولین بنری که در فضای وب بارگزاری شد، به ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ میلادی بازمی‌گردد. اما داستان تبلیغات اینترنتی به همین‌جا ختم نمی‌شود.

متاسفانه یا خوشبختانه در ایران اعتماد به تبلیغات بنری وب‌سایت‌ها خیلی رایج نیست. اما در چند سال اخیر با همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات اینترنتی ایران دچار تحولی عظیم شد.

طبق آمارهای به‌دست‌آمده بیشترین استفاده از پلتفرم‌های اجتماعی، مربوط به ایران می‌شود. پتانسیل بالای این اپلیکیشن‌ها برای بازاریابی و فروش کسب و کارها سبب شد تا تاثیر تبلیغات اینترنتی بر روی بازار ایران، رشد چشمگیری داشته باشد به طوری که اکنون بیشتر درصد تاثیر‌گذاری این تبلیغات روی کسب و کارها متعلق به بازار ایران است.


 

 

 

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

نظرات ( 0 )

نظر شما