جستجو

تماس با ما

جهت تماس با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور از شماره تلفن های زیر استفاده نمایید :

 

021-66977001
021-66977002
021-66467700

درباره نهاد
براساس دستور رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... خامنه‌اي مدظله‌العالي در تاريخ 1385/4/7 براي تحقق اهداف مقدس جمهوري اسلامي در حوزه دانشجويان و استادان ايراني خارج از كشور، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در اموردانشجويان ايراني خارج از كشور تشكيل شد.

هر چند قبل از اين رهبر معظم انقلاب اسلامي دو نفر از صاحبنظران را به عنوان نماينده خود در امور دانشجويان ايراني اروپا و آمريكا و امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه منصوب و سالهاي متمادي با دانشجويان از نزديك ارتباط داشته‌اند اما به دليل ضرورت سياستگذاري واحد، و پيگيري نظامند مسائل دانشجويان و بالا بودن حجم امور اجرايي اين مجموعه تشكيل شد كه برخي از اهداف آن به شرح ذيل مي‌باشد:

1-    توسعه و تعميق آگاهي‌ها و علائق اسلامي دانشجويان و تبيين ارزش‌هاي اسلامي.

2-    ايجاد و گسترش فضاي معنوي و اسلامي در بين دانشجويان و رشد فضائل اخلاقي.

3-    افزايش دانش و بينش سياسي در ميان دانشجويان.

4-    حمايت و هدايت فكري تشكلهاي اسلامي دانشجويي.

5-    پاسخ به شبهات و تقويت باورهاي ديني دانشجويان.

6-    فراهم نمودن زمينه‌هاي ارتباط علمي روحانيون با دانشجويان.

7-    افزايش تعلقات ملي و انقلابي دانشجويان.


اركان نهاد

عاليترين ركن نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور شوراي سياستگذاري نهاد است كه مهمترين وظيفه آن تصويب سياستها و خط مشي‌هاي ستاد و نظارت بر حسن اجراي مصوبات شورا مي‌باشد و اعضاي آن عبارتند از:

1-    معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري (رئيس شورا)

2-    نمايندگان ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور

3-    رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

4-    رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي كشور

5-    رئيس بنياد ملي نخبگان

6-   رئيس سازمان ملي جوانان

7-    دو نفر از شخصيت‌هاي برجسته و آشنا به مسائل دانشجويان خارج از كشور.

دومين و محوري‌ترين ركن نهاد، نمايندگان ولي فقيه هستند كه در حال حاضر حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر اژه‌اي نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني اروپا و حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي نظام‌زاده، نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه حضور دارند.

سومين ركن نهاد كه به عبارتي ركن تشكيلاتي، اجرايي نهاد مي باشد، دبيرخانه نمايندگي مقام معظم رهبري است، كه با هدايت نمايندگان مقام معظم رهبري وظيفه اجرايي كردن مصوبات شوراي سياستگزاري نهاد را بعهده دارد و توسط رئيس شورا منصوب مي‌شود. نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري داراي دو معاونت فرهنگي اجتماعي و پژوهشي اطلاع رساني است.


وظايف معاونت فرهنگي اجتماعي

1-    كمك به برگزاري همايش‌هاي فرهنگي و علمي

2-    اعزام سخنران براي جلسات و مناسبات

3-    اعزام مبلغ براي مناسبت‌هاي اسلامي و ملي.

4-    حمايت مادي و معنوي از فعاليت‌هاي تشكل‌ها و انجمن‌هاي علمي دانشجويي.

5-    شناسايي دانشجويان متدين و فعال فرهنگي و كمك به تحصيل آنان در خارج از كشور.

6-    تداوم ارتباط و حمايت از دانشجويان فارغ‌التحصيل جهت استفاده بهينه از تخصص آنان در كشور.

7-   ايجاد زمينه مشاركت دانشجويان در برنامه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي سراسري دانشجويان از قبيل جشن‌هاي ازدواج دانشجويي، عمره دانشجويي، مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه و ...

8-    زمينه سازي ارتباط دانشجويان جهان اسلام.

9-     برگزاري اردوهاي فرهنگي، سياسي و علمي براي دانشجويان و خانواده آنان.

10-   زمينه‌ سازي براي دانشجويان داراي انگيزه ديني براي انجام فعاليت‌هاي اسلامي

11-   ايجاد بسترهاي مناسب براي افزايش تعلقات ملي و انقلابي و روحيه خدمت به كشور.وظايف معاونت پژوهشي و اطلاع رساني

1-    راه اندازي پايگاه اطلاع رساني ويژه دانشجويان ايراني خارج از كشور.

2-    راه اندازي نشريه ويژه دانشجويان خارج از كشور

3-    برگزاري همايش‌هاي تخصصي متناسب با نيازها با مشاركت دانشجويان.

4-    پاسخ به سوالات دانشجويان و ارايه مشاوره در زمينه‌هاي فرهنگي-سياسي- اعتقادي با استفاده از ابزارهاي مناسب از قبيل درج پاسخ در پايگاه اطلاع رساني با سيستم پاسخگويي آف/آن لاين، انتشار كتابچه‌هاي ويژه پرسش و پاسخ و ...

5-    انجام مطالعات استراتژيك، بنيادي، نياز سنجي و نگرش سنجي جامعه دانشجويي خارج از كشور

6-    انجام پژوهش‌هاي لازم و تامين محتوا براي فعاليت‌هاي تبليغي دانشجويان در خارج از كشور.

7-    شناسايي و تقدير و جذب دانشجويان نخبه خارج از كشور.

8-    بررسي اوضاع فرهنگي- اعتقادي و سياسي دانشجويان خارج از كشور.

9-    اطلاع رساني پيرامون پيشرفت‌هاي علمي كشور به دانشجويان خارج از كشور.

۱۰ کشور برتر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در سال ۲۰۱۹00 نظر

۱۰ کشور برتر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در سال ۲۰۱۹
گزارش رسمی GoAbroad در ۱۰ کشور برتر برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۹

 

طبق گزارش رسمی GoAbroad.com فهرست ۱۰ کشور برتر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در سال ۲۰۱۹ منتشر شد؛ اخیرا در وب سایت‌های رسمی زیادی پرسشنامه‌ای تحت عنوان “کشورهای برتر جهت تحصیل در سال ۲۰۱۹”  منتشر شده است. این مقاله بر اساس بخشی از داده‌های اماری قابل پیش بینی سفرهای معنادار علمی و بر اساس معیارهای استاندارد، طبق نظرسنجی‌های متعدد از بیش از ۴۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی و گزارشات رسمی دانشگاه‌های سراسر جهان جمع آوری شده است. رفتن به دانشگاه یک نقطه عطف مهیج در زندگی است؛ دوستان جدید، کلاس‌های جدید و متدهای اموزشی جدید را می‌بینید و محیط تازه‌ای را کشف می‌کنید. همچنین اخذ مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاه‌های جهان چه برای دوره‌ی کارشناسی و چه تحصیلات تکمیلی، یک راه مطمئن برای به حداکثر رساندن تجربیات، پس از دوره دوم زندگی و کسب جایگاه اجتماعی بالاتر در محل زندگی خود است.

گزارش رسمی GoAbroad در ۱۰ کشور برتر برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۹ را بخوانید:

معمولا در این تحقیقات، مهم‌ترین عواملی که بیشتر این دانشجویان به هنگام انتخاب کشور محل تحصیل مد نظر قرار می‌دهند، انتخاب شده است که در ادامه این هفت عامل مهم را بیان می‌کنیم: ۱. آشنایی با یک فرهنگ جدید؛ ۲. دست‌یابی به اهداف شغلی؛۳. داشتن تجربه‌ای تازه و هیجان‌انگیز؛ ۴. پیدا کردن دوستان جدید، گسترش شبکه‌ی ارتباطی در حوزه‌ی کاری؛ ۵. دسترسی به سطح بالاتری از کیفیت آموزشی؛ ۶. تحصیل رایگان؛ ۷. دریافت ویزا

۱۰ کشور برتر برای مهاجرت تحصیلی در سال ۲۰۱۹ به شرح ذیل می‌باشد:

۱- آلمان؛ کشور برتر دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۹

GoAbroad COO Kayla Patterson می‌گوید: "تحصیل رایگان." بله، چیزی که شنیدید درست است! به نظر می‌رسد آلمان نه تنها برای کار بلکه برای تحصیل نیز پس زمینه پرباری دارد، یک کشور با دانشگاه‌های برتر بسیار وکالج‌های آزاد مخصوص دانشجویان بین المللی است! این یکی از دلایلی است که آلمان در سال ۲۰۱۹ در لیست بهترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی به کار خود ادامه می‌دهد. آلمان نیز سبک زندگی متفاوتی با مناظر فریبنده قرون وسطایی، استانداردهای بالای زندگی و تاریخ پیچیده ای که ارزش آن را دارد، به ارمغان می‌آورد. این نشان می‌دهد که آلمان خیلی بیشتر از یک کشور صرفا برای تحصیل دانشجویان بین المللی است.

۲- انگلستان

انگلستان همانقدر که پر از شگفتی و چیزهای سرگرم کننده است، از عظمت و سنت دیرینه‌ای برخوردار است. از کاخ بکینگهام گرفته تا مسابقات پنیرسازی. این کشور دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است، این فقط چای و آب و هوای عالی و بارش های برف و باران نیست! از مزایای تحصیل در انگلستان می توان به محیط مطالعه حرفه ای، بهبود مهارت های انگلیسی ، فرصت های شغلی مناسب ، فرصت سفر و گسترش افق دید اشاره کرد. انگلستان رهبر جهانی در آموزش بین المللی است، چندین دانشگاه برتر اروپا مثل دانشگاه های آکسفورد، کمبریج و لندن در این کشور قرار دارند. مدارک تحصیلی کسب شده در این دانشگاه‌ها شناخته شده و مورد احترام در سراسر جهان هستند. همچنین شما می‌توانید در هر یک از شهرهای بزرگ، در معرض مشاهیر و ساختمان‌های تاریخی یا در یک شهر آرام، که توسط تپه‌های سبز حومه احاطه شده است، تحصیل کنید. در هر صورت، انگلستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و اقامت دانشجویان بین المللی است!

۳- اسپانیا

اسپانیا به نسیم گرم تابستان تشبیه شده است. این کشور دارای معماری زرق و برق دار، سواحل مومی و غذاهای لذیذ و خوشمره است. شما می‌توانید در شهرهای مشهور مانند مادرید یا بارسلونا تحصیل کنید یا تحصیلات خود را در یکی از شهرهای کوچک یا شهرک‌های روستایی یا ساحلی آغاز کنید. اسپانیا یکی از بهترین کشورها برای دانشجویانی است که اشتیاق دارند یک زندگی خوب را تجربه کنند. اگر بخواهیم هزینه تحصیل در اسپانیا را با دیگر کشورهای اروپایی مقایسه نماییم، به‌طورقطع می‌توان گفت که شما می‌توانید با هزینه بسیار ناچیزی تحصیلات خود را دربرترین دانشگاه‌ها سپری نمایید که این یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در اسپانیا به شمار می‌آید. شما می‌توانید در سایستا یک دوره تحصیلی بگذرانید ، کاخ‌های باستانی را کشف کنید، پائلا بخورید، و سپس تمام شب را در مهمانی‌های لذت بخش بگذرانید. تمام این‌ها اسپانیا را به یک کشور جذاب برای تحصیل تبدیل میکند.

۴- سوئیس

کشور سوئیس به خاطر کوه ها، شکلات ها و فندق معروف است. جهت متقاعد کردن شما برای تحصیل در خارج از کشور در سوئیس تنها این کافی است که بگوییم این کشور دارای سطح بالایی از زندگی است و مدارس سوئیس در میان بهترین مدارس جهان قرار دارند. با تحصیل در سوئیس می‌توانید به زیبایی برای مدتی در کنار خوشحال‌ترین مردم جهان زندگی کنید. در این کشور، امکانات بسیاری در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. از لحاظ کیفیت بالای آموزشی، سوئیس در رتبهٔ دوم جهان قرار گرفته است و از لحاظ دست‌یابی به اهداف شغلی، در رتبهٔ ششم قرار دارد. این آمار، برای سوئیس که کشوری نسبتا کوچک است، بسیار قابل‌توجه است، بخصوص که دو دانشگاه‌ برتر جهان نیز در این کشور قرار دارند. همچنین چهار زبان رسمی (سوئیس- آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانی) در سوئیس وجود دارد، که این امر برای تحصیل در رشته زبان خارجی بسیار فوق العاده است! سوئیس یک زمین بازی برای عاشقان طبیعت است: حین تحصیل شما می توانید از دوچرخه سواری، صعود کوه ها، برف بازی ، اسکی در رشته کوه آلپ و گشت و گذار در دره‌های آن لذت ببرید. سوئیس همچنین به عنوان یک کشور دیپلماتیک و پایدار شناخته شده است که یکی از بهترین کشورها برای تحصیل و اقامت دانشجویان بین المللی است.

۵- چین

چگونه می‌توانید چین را در پاراگراف خلاصه کنید؟ تقریبا غیرممکن است، اما سعی خواهیم کرد! اکثر دانشگاه‌های چین جزء دانشگاه‌های برتر دنیا هستند که مورد تأیید رتبه بندی QS Shanghay و دیگر رتبه بندی‌های دنیا است. همچنین با توجه به این که تحصیل و زندگی در چین نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آسیایی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است، تحصیل در دانشگاه‌های چین برای دانشجویان متقاضی تحصیل عالی است.  شرکت‌های تجاری بزرگی که در دنیا کار می‌کنند اغلب در چین نیز شعبه دارند، این موضوع برای بسیاری از کسانی که قصد تحصیل در چین همراه با کار کردن را دارد حائذ اهمیت می‌باشد . این کشور بسیار وسیع است، پر از فرهنگ‌های منحصر به فرد، غذاهای محلی و بومی و سنت های بی انتها. فرهنگ‌های منطقه‌ای بسیار متنوع هستند و گاهی اوقات احساس می‌کنید که چندین کشور به یک کشور تبدیل شده‌اند! این شهرها به شکل خیره کننده‌ای مدرن هستند، اما کشور هنوز با تاریخ و دوران باستان ارتباط دارد. اگر شما تصمیم به جستجوی این گذشته تاریخی ۵۰۰۰ ساله دارید در هر گوشه‌ای از چین چیز جدیدی برای کشف وجود دارد. در چنین کشور فوق العاده عظیمی، شما مطمئنا چیزی را پیدا خواهید کرد که مطابق میل شما در خارج از کشور است و به همین دلیل چین، یکی از بهترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی است.

۶- کره جنوبی

کره جنوبی فریبنده است؛ شهرهای این کشور مانند نیروگاه های شلوغ و پر سر و صدا هستند، اما در خارج از مناطق شهری، می‌توانید شهرهای روستایی ایده آلی را که توسط مزارع برنج صلح آمیز و کوه‌های ناهموار احاطه شده‌اند، پیدا کنید. گرچه فرهنگ پاپ کره، گسترش آن را در سرتاسر جهان افزون کرده است، اما بهترین بخش تحصیل در خارج از کشور در کره جنوبی، کشف ریشه‌های سنتی این کشور است. کره جنوبی جذب دانشجوی راحت‌تری نسبت به سایر کشورها دارد و همچنین بهترین کشور برای دانشجویانی است که غذا و جشن‌ها را دوست دارند: جشن‌های فرهنگی کره‌ای بسیار، تعطیلات و غذا (مخصوصا کیمچی) در طول سال وجود دارد.

۷- فرانسه

احتمالا فکر می‌کنید همه چیز را در مورد فرانسه شنیده‌اید: برج ایفل درخشان، کریستال‌های کره‎‌ای و کافه‌ها و موزه‌های هنری. اما فرانسه بیشتر از کلیشه های مسافرتی است! کشوریست که در لیست تقریبا هر مسافری برای مسافرت به شمار می‌رود. شما می‌دانید که فرانسه باید بیش از چیزی باشد که به چشم میخورد. بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در خارج از کشور، به سبب هنر، فرهنگ و صحنه‌های آشپزی، فرانسه را انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های فرانسه از اعتبار علمی بالایی درسطح جهان برخوردار هستند و دانشگاه‌های معروف و بزرگی در آن وجود دارند، این در حالی است که هزینه‌های تحصیل در فرانسه بسیار پایین است به طوری که کشور فرانسه تنها کشوری است که به دانشجویان خارجی خود کمک هزینه مسکن می‌دهد. این کمک هزینه بلاعوض بوده و به میزان درآمد ماهیانه دانشجو و شرایط اجاره محل زندگی او بستگی دارد. یکی از بهترین قسمت‌های تحصیل در خارج از کشور در فرانسه این است که شما می‌توانید مسیر توریستی را نیز بیاموزید .از پاریس معروف تا روستاهای کوچک فرانسه . و اینگونه می‌توانید اولین تجربه جذاب فرانسه را داشته باشید.

۸- ایتالیا

بسیار سخت است که جذاب‌ترین بخش ایتالیا را انتخاب کنید: تاریخ غنی آن، فرهنگ‌های فریبنده یا غذاهای پرطرفدار. شما می‌توانید هر سه را با یک پیاده روی ساده از خیابان‌ها به دست آورید. این کشور به سادگی یک رویا است. به عنوان یکی از کشورهای برتر برای دانشجویان بین المللی، اگر بخواهید به تحصیل در این کشور فکرکنید ،گزینه‌های انتخابی شما بی حد و حصر است.در ایتالیا همه چیز اعم از کسب و کار، تاریخ، مد و طراحی و ... به خوبی یافت میشود.

۹- هلند

هلند یک فضای بسیار خاص از عشق و آرامش دارد: میلرهای بادی، کانال‌های روشن و دوچرخه سواران بسیار، برخی از علامت های تجاری این کشور اروپایی هستند. دانشجویان بین المللی به هلند می‌آیند تا تحصیلات عالی را در یک کشور شناخته شده برای تنوع و آرمان‌های مترقی خود بدست آورند. . هلند کشور نسبتا کوچکی است، با این حال، هشت دانشگاه این کشور در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند که در نوع خود آمار قابل توجهی است. بیش از ۲۰۰۰ برنامهٔ آموزشی در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد که در آن‌ها از زبان انگلیسی برای تدریس استفاده می‌شود. رویکرد آموزشی در کلاس‌های درسی هلند تعاملی و دانشجو-محور است و دانشجویان، به این وسیله مهارت‌هایی کسب می‌کنند که نه‌تنها در شغل آینده، بلکه در زندگی‌شان هم به کارشان خواهد آمد. در حقیقت، Noah Peden، مربی بین المللی، پیش بینی می‌کند: "کشورهای اروپای شمالی به طور کلی محبوبیت بیشتری خواهند یافت" - بنابراین انتخاب آن بهترین است قبل از اینکه نتوان آن را در کلمات توصیف کرد! به عنوان یک دانشجو در هلند، شما می‌توانید تجربه دیدن مناظر رنگارنگ کشور، زندگی شب زنده داری و کافه‌های (کلاسیک) را در جایی که شامل فرهنگ دوچرخه سواری است داشته باشید.

۱۰- استرالیا

 به راستی که چقدر استرالیا زیبا است. استرالیا امکانات تفریحی بی‌شماری دارد یکی از مهم‌ترین مزایای استرالیا برای تحصیل فوق ‌العاده بودن امکانات تفریحی این کشوراست تا یک دانشجو در مواقعی که از درس و تحصیل خسته می‌شود، قدری فشار زندگی و تحصیل را از روی دوش خود کم کند. جالب است که بدانید شش دانشگاه استرالیا در میان صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند و این کشور از لحاظ کیفیت بالای آموزشی در میان سایر کشورها در رتبهٔ چهارم قرار گرفته است. به علاوه استرالیا خانه‌ای است که از معروف‌ترین گیاهان و جانوران جهان برخوردار است .در این کشور سواحل بی حد و حصر، پیاده روی ساحلی، صخره‌های مرجانی، و حتی بیابان های فوق العاده برای کشف و گذار وجود دارد. همه‌ی این موارد را در کنار بعضی از دانشگاه‌های برتر جهان در استرالیا و فرهنگ دوستانه و مردم محلی آمیخته کنید و آن را به عنوان بهترین تجربه تحصیلی در خارج از کشور به خاطر سپارید!

 

 

 

 

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

نظرات ( 0 )

نظر شما