جستجو

تماس با ما

جهت تماس با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور از شماره تلفن های زیر استفاده نمایید :

 

021-66977001
021-66977002
021-66467700

درباره نهاد
براساس دستور رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... خامنه‌اي مدظله‌العالي در تاريخ 1385/4/7 براي تحقق اهداف مقدس جمهوري اسلامي در حوزه دانشجويان و استادان ايراني خارج از كشور، نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در اموردانشجويان ايراني خارج از كشور تشكيل شد.

هر چند قبل از اين رهبر معظم انقلاب اسلامي دو نفر از صاحبنظران را به عنوان نماينده خود در امور دانشجويان ايراني اروپا و آمريكا و امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه منصوب و سالهاي متمادي با دانشجويان از نزديك ارتباط داشته‌اند اما به دليل ضرورت سياستگذاري واحد، و پيگيري نظامند مسائل دانشجويان و بالا بودن حجم امور اجرايي اين مجموعه تشكيل شد كه برخي از اهداف آن به شرح ذيل مي‌باشد:

1-    توسعه و تعميق آگاهي‌ها و علائق اسلامي دانشجويان و تبيين ارزش‌هاي اسلامي.

2-    ايجاد و گسترش فضاي معنوي و اسلامي در بين دانشجويان و رشد فضائل اخلاقي.

3-    افزايش دانش و بينش سياسي در ميان دانشجويان.

4-    حمايت و هدايت فكري تشكلهاي اسلامي دانشجويي.

5-    پاسخ به شبهات و تقويت باورهاي ديني دانشجويان.

6-    فراهم نمودن زمينه‌هاي ارتباط علمي روحانيون با دانشجويان.

7-    افزايش تعلقات ملي و انقلابي دانشجويان.


اركان نهاد

عاليترين ركن نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور شوراي سياستگذاري نهاد است كه مهمترين وظيفه آن تصويب سياستها و خط مشي‌هاي ستاد و نظارت بر حسن اجراي مصوبات شورا مي‌باشد و اعضاي آن عبارتند از:

1-    معاون ارتباطات بين‌الملل دفتر مقام معظم رهبري (رئيس شورا)

2-    نمايندگان ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور

3-    رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

4-    رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي كشور

5-    رئيس بنياد ملي نخبگان

6-   رئيس سازمان ملي جوانان

7-    دو نفر از شخصيت‌هاي برجسته و آشنا به مسائل دانشجويان خارج از كشور.

دومين و محوري‌ترين ركن نهاد، نمايندگان ولي فقيه هستند كه در حال حاضر حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر اژه‌اي نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني اروپا و حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي نظام‌زاده، نماينده محترم ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه حضور دارند.

سومين ركن نهاد كه به عبارتي ركن تشكيلاتي، اجرايي نهاد مي باشد، دبيرخانه نمايندگي مقام معظم رهبري است، كه با هدايت نمايندگان مقام معظم رهبري وظيفه اجرايي كردن مصوبات شوراي سياستگزاري نهاد را بعهده دارد و توسط رئيس شورا منصوب مي‌شود. نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري داراي دو معاونت فرهنگي اجتماعي و پژوهشي اطلاع رساني است.


وظايف معاونت فرهنگي اجتماعي

1-    كمك به برگزاري همايش‌هاي فرهنگي و علمي

2-    اعزام سخنران براي جلسات و مناسبات

3-    اعزام مبلغ براي مناسبت‌هاي اسلامي و ملي.

4-    حمايت مادي و معنوي از فعاليت‌هاي تشكل‌ها و انجمن‌هاي علمي دانشجويي.

5-    شناسايي دانشجويان متدين و فعال فرهنگي و كمك به تحصيل آنان در خارج از كشور.

6-    تداوم ارتباط و حمايت از دانشجويان فارغ‌التحصيل جهت استفاده بهينه از تخصص آنان در كشور.

7-   ايجاد زمينه مشاركت دانشجويان در برنامه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي سراسري دانشجويان از قبيل جشن‌هاي ازدواج دانشجويي، عمره دانشجويي، مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه و ...

8-    زمينه سازي ارتباط دانشجويان جهان اسلام.

9-     برگزاري اردوهاي فرهنگي، سياسي و علمي براي دانشجويان و خانواده آنان.

10-   زمينه‌ سازي براي دانشجويان داراي انگيزه ديني براي انجام فعاليت‌هاي اسلامي

11-   ايجاد بسترهاي مناسب براي افزايش تعلقات ملي و انقلابي و روحيه خدمت به كشور.وظايف معاونت پژوهشي و اطلاع رساني

1-    راه اندازي پايگاه اطلاع رساني ويژه دانشجويان ايراني خارج از كشور.

2-    راه اندازي نشريه ويژه دانشجويان خارج از كشور

3-    برگزاري همايش‌هاي تخصصي متناسب با نيازها با مشاركت دانشجويان.

4-    پاسخ به سوالات دانشجويان و ارايه مشاوره در زمينه‌هاي فرهنگي-سياسي- اعتقادي با استفاده از ابزارهاي مناسب از قبيل درج پاسخ در پايگاه اطلاع رساني با سيستم پاسخگويي آف/آن لاين، انتشار كتابچه‌هاي ويژه پرسش و پاسخ و ...

5-    انجام مطالعات استراتژيك، بنيادي، نياز سنجي و نگرش سنجي جامعه دانشجويي خارج از كشور

6-    انجام پژوهش‌هاي لازم و تامين محتوا براي فعاليت‌هاي تبليغي دانشجويان در خارج از كشور.

7-    شناسايي و تقدير و جذب دانشجويان نخبه خارج از كشور.

8-    بررسي اوضاع فرهنگي- اعتقادي و سياسي دانشجويان خارج از كشور.

9-    اطلاع رساني پيرامون پيشرفت‌هاي علمي كشور به دانشجويان خارج از كشور.

ترکی فیصل وخبر مرگ مسعود رجوی00 نظر

ترکی فیصل وخبر مرگ مسعود رجوی
ترکی فیصل وخبر مرگ مسعود رجوی

 

خبر حضور ترکی‌الفیصل در اجتماع حامیان منافقین در پاریس و پخش ویدوی سخنان این مقام اسبق اطلاعاتی عربستان از چند جهت موجب مسرت ایرانیان است. اولین دلیل برای شادمانی؛ اوج حماقت دشمنان این خاک و این ملت شریف است. چرا که هر کسی ذره‌ای با خلق و خوی ایرانی آشنا باشد  و تاریخ این کشور بداند؛ می‌داند که این ملت بزرگوار که ریشه‌هایشان تا اعماق تاریخ نفوذ دارد؛ بیشتر از همه‌چیز از خیانت‌کاران متنفر است و به هر دین و آین و مسلک و مرام و گروه سیاسی باشد؛ در این مقوله با هم متفق‌القولند که خیانتکار از هر دشمنی کثیف‌تر و بدتر است و از همین روی ممکن است که این ملت، حکومت بعثی عراق، با آن همه جنایت که در حق ملت روا داشته را ببخشد؛ اما هیچ‌گاه از گناه منافقین نمی‌گذرد و این گروه سیاه‌روی‌‌ترین در نزد ملت و تاریخ هستند که همراه با دشمن بعثی دستشان به خون پاک  جوانان این ملت آغشته است. دلیل دیگر برای شادمانی؛ استیصال سعودی‌ها و متحدان‌ صهیونیست در پیشبرد دشمنی با این ملت است. چرا که باورکردنی نیست که یک سیاست‌مدار همانند ترکی‌الفیصل آنچنان نااگاه باشد که برای دشمنی با این ملت شریف با چنان گروه ورشکسته‌ای دست اتحاد بدهد. از این موضوع جالب‌تر خبری است که این مقام سعودی ناخواسته در این اجتماع می‌دهد و آن خبر مرگ مسعود رجوی سرکرده‌ی این گروه منحوس است. اگرچه پیش از این اکونومیست در سال 2009 گزارش کرده بود، از زمان اشغال خاک عراق توسط نیروهای آمریکایی اطلاع دقیقی از وضعیت مسعود رجوی در دسترس نیست و کسی از زنده یا مرده بودن او خبر ندارد، اما  بیان این خبر آن هم از سوی یک مقام ارشد اطلاعاتی  ورئیس سابق دستگاه اطلاعات عربستان در اجتماع حامیان منافقین در پاریس، حتما یک عیدی برای ملت ایران است. چنان‌که العربیه گزارش داده فیصل  از مرگ مسعود رجوی سرکرده این گروهک تروریستی خبر داده و خطاب به مریم رجوی از مسعود به عنوان «همسر مرحومتان» یاد کرده است.

نکته‌ی دیگری را که نباید در این ویدیو دست کم گرفت و عناصر رسانه‌ای و سیاسی و دیپلماتیک ایران باید به آن بپردازند، آشکار کردن نهایت دشمنی خاندان آل سعود با جمهوری اسلامی ایران است. دشمنی که به صورت‌های مختلف تاکنون خود را نشان داده است و درطی ماه‌های اخیر به‌خصوص پس از درماندگی در حمله به مردم مظلوم یمن و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان، به شکست کشیدن شدن توطئه داعش در عراق و سوریه و ... شدت بیشتری گرفته است. و هزینه‌های زیادی را بر ملت‌های مسلمان تحمیل کرده است.


 

 

 

مطالب مرتبط

پربازدیدترین

نظرات ( 0 )

نظر شما