دانشگاه

برگزاری آزمون در ۱۵ دی؛ آغاز ثبت نام در آزمون ارزیابی دانشجویان علوم پزشکی متقاضی به داخل

ثبت نام آزمون ارزیابی علمی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل ویژه ورودی های تا پیش از ۲۰۱۹ از امروز چهارشنبه ۲۳ آذرماه آغاز شد.

به گزارش نهادایران، آزمون ارزیابی علمی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل ویژه ورودی‌های تا پیش از اول ژانویه ۲۰۱۹ (۱۱ دی ماه ۱۳۹۷) روز ۱۵ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

ثبت نام برای این آزمون از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه ۲۳ آذر آغاز شده است و مهلت ثبت نام تا ساعت ۱۲ ظهر چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir ادامه دارد.

دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل که پیش از اول ژانویه ۲۰۱۹ (۱۱ دی ماه ۱۳۹۷) شروع به تحصیل کرده اند می‌توانند در این آزمون شرکت کرده و در صورتی که نمره حد نصاب (۶۰ درصد نمره کل آزمون) را کسب کنند، به شورای انتقال معرفی خواهند شد.

نخستین دوره این آزمون در روز پنجشنبه ۱۵ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. این آزمون تنها سه بار، در دی ماه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

دانشجویان متقاضی انتقال موظفند درخواست خود را همراه با مدارک مورد نیاز (طبق آئین نامه انتقال) که در سامانه میخک وزارت امور خارجه تأیید شده است، در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل ثبت و بارگذاری کنند.

فقط کسانی مجاز به حضور در جلسه و شرکت در آزمون خواهند بود که پرونده آنها در سامانه فوق رسیدگی و تأیید شده و بر اساس ضوابط مربوطه، مجاز به شرکت در آزمون شناخته شده اند.

این آزمون فقط جهت ارزیابی علمی متقاضیان انتقال به داخل، به عنوان یکی از مراحل فرآیند بررسی مدارک است و آزمون ورودی به دانشگاه‌های داخل نیست. بنابراین، قبولی در این آزمون به منزله موافقت با انتقال نبوده و صرفاً پرونده دانشجو را در شورای انتقال قابل طرح می‌سازد و حقی برای فرد ایجاد نمی‌کند.

پس از بررسی پرونده متقاضی توسط کارشناسان مرکز خدمات آموزشی و مجاز شدن فرد جهت شرکت در آزمون، شخص متقاضی باید در زمان تعیین شده، نسبت به نام نویسی اینترنتی جهت شرکت در آزمون مذکور از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام کند.

در صورت اتمام مهلت ثبت نام، این مرکز هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم امکان شرکت دانشجویان در آزمون را نخواهد داشت و آنان باید در آزمون‌های بعدی شرکت کنند.

متقاضیان باید تا پیش از ثبت نام اینترنتی برای شرکت در آزمون، مدارک خود را در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل https://mohed.behdasht.gov.ir/transition ثبت و بارگذاری کنند و مجاز به شرکت در آزمون شده باشند.

داوطلبان باید هر یک از مدارک زیر را اسکن کرده (با حجم ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوبایت و فرمتjpg) و هنگام ثبت نام از طریق پیوند مربوطه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی بارگذاری کنند.

پس از ارسال مدارک دکمه «آغاز ثبت نام» فعال می‌شود و با فشار دادن آن، فرم ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد. داوطلبان باید فرم را کامل کرده و با کلیک روی دکمه ثبت نهایی، کد رهگیری را دریافت کنند.

هزینه شرکت در آزمون ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال (۴۵۰ هزار تومان) است که در آغاز ثبت نام، به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شتاب پرداخت می‌شود.

مدارک مورد نیازجهت ثبت نام اینترنتی:

۱. تصویر اسکن شده یک قطعه عکس که در سال جاری گرفته شده باشد

۲. تصویر اسکن شده صفحه اول شناسنامه

۳. تصویر اسکن شده کارت ملی

توجه: هر یک از تصاویر بالا باید با فرمت jpg و حجم ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوبایت تهیه شود.

کارت شرکت در آزمون از ساعت ۱۲ روز سه شنبه ۱۳ دی ماه ۱۴۰۱ از طریق سایت مرکز سنجش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

آزمون در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار خواهد شد که نشانی دقیق آن روی کارت ورود به جلسه درج می‌شود.

پس از قبولی در آزمون، لیست اسامی و نمرات شرکت کنندگان در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام و افراد حائز نمره حد نصاب (۶۰ درصد نمره کل آزمون) جهت طرح پرونده در شورای انتقال، به مرکز خدمات آموزشی معرفی خواهند شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا