دانشگاه

رئیس دانشگاه امیرکبیر مطرح کرد؛مشکلات معیشتی و درآمد پایین، عامل مهاجرت اساتید جوان به خارج از کشور

به گزارش نهادایران و به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید حسن قدسی پور در جلسه نشست جمعی از استادان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رئیس جمهور که در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد گفت : یکی از این اقدامات هوشمندسازی، پروژه‌های عملیاتی در شرکت معدنی چادرملو است که برنامه داریم تعدادی از خطوط فرآوری این معدن را مکانیزه و هوشمند سازی کنیم.

قدسی پور با اشاره به ساخت ابرریانه سیمرغ توسط متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ابر رایانه سیمرغ جزو ۱۰۰ ابررایانه جهان است که این پروژه در مسائلی مانند هوش مصنوعی، کلان‌داده‌ها و اینترنت اشیا کاربرد دارد و زمینه پیش‌بینی هوا، تحلیل زمین‌شناسی، زلزله‌شناسی و تحلیل داده‌های ژنتیکی را بر بستر داده‌ فراهم می‌کند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : در بحث جذب هیات علمی مشکلات عدیده ای وجود دارد که این امر باعث کاهش اعضای هیات علمی جوان دانشگاه ها شده است.

وی این معضل را ناشی از مهاجرت اساتید جوان به خارج از کشور ذکر کرد و گفت : وجود مشکلات معیشتی ، درآمد پایین ، مشکل مسکن و همچنین وجود جاذبه های فراوان در خارج از کشور ، از دلایل مهاجرت اساتید به خارج از کشور است.

قدسی پور تاکید کرد : برای جلوگیری از این امر باید مشکلات آنان را مرتفع کنیم و جاذبه هایی را برای ماندن و خدمت به کشور ایجاد کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا