خبرها و گزارش ها

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها: نخبگان نباید درگیر مسائل حاشیه و گذرا شوند

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه نخبگان نباید درگیر مسائل حاشیه و گذرا شوند، به آنان خاطرنشان کرد: برای خود انتخاب‌های بزرگ داشته باشید.

به گزارش نهادایران به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در جمع رتبه‌های برتر آزمون سراسری در مجتمع شهدای سلامت پیرامون خودشناسی و قدردانی ارزش های وجودی، به شکرگزاری امام حسین(ع) از خداوند در دعای عرفه برای متولد شدن در زمان پیامبر اسلام(ص) اشاره و تصریح کرد: هم اصل حضور در عالم وجود و هم متولدشدن در دوران یا مکانی توحیدی، نعمت بزرگی از جانب خداوند به ما انسان ها و مسلمانان است که باید با تمام وجود قدردان آن باشیم.

وی با اشاره به عظمت کائنات و آفرینش انسان، بر لزوم تامل هر فرد نسبت به قدر و ارزش ونیز رسالت خود در این جهان عظیم طی فرصت اندک حضور در دنیا، تاکید کرد و از نخبگان جوان خواست ارزش‌های واقعی شان را بشناسند و قدر بدانند.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه نخبگان نباید درگیر مسائل حاشیه و گذرا شوند، به آنان خاطرنشان کرد: برای خود انتخاب‌های بزرگ داشته باشید و خود را کم نفروشید مانند شهدا که آنقدر برای خود ارزش قائل هستند، در عبور از صحنه‌های زندگی خود را ذره ای بدهکار نمی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه به نقش توسل و استمداد از ائمه اطهار(ع) برای شناخت خود و رسالت خود اشاره و اظهار کرد: شهید تهرانی مقدم که به عنوان یک جوان نخبه تصمیم گرفت برای کشور امنیت ایجاد کند، رسمش این بود که هر جا کارش به مشکل می‌خورد، با توسل به امام رضا(ع) مشکل را رفع می کرد.

وی خطاب به نخبگان ادامه داد: اکنون شما در آغاز راه خود، در محضر امامی هستید که بسیار بزرگتر از انتخاب‌ها و اتفاقات زندگی است؛ با امام صحبت کنید؛ از ایشان بخواهید در انتخاب‌ها استاد راهنمایتان باشند تا درست انتخاب کنید و پشیمان نشوید.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه ماه رجب، ماه مخصوص زیارتی امام رضا(ع) می باشد، به جوانان پیشنهاد کرد: قرارهای بزرگی با امام بگذارید و توقعات بزرگی از خود تعریف کنید، از ایشان بخواهید به جایی برسید که جایگاه علمی تان دنیا را تکان دهد و امام با دیدنتان لبخند رضایت بزنند.

دومین گردهمایی رتبه‌های برتر آزمون سراسری به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ۲۶ بهمن تا پنج اسفندماه در مشهد مقدس برگزار می‌گردد. نخستین دوره این گردهمایی مهرماه سال گذشته با حضور بیش از ۲هزار تن از برگزیدگان آزمون سراسری برگزار شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا