دانشگاه

همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه سمنان و دانشگاه هوهای چین

دانشگاه سمنان و دانشگاه هوهای (Hohai) کشور چین به منظور توسعه تعاملات علمی مشترک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش نهادایران به نقل از وزارت علوم، محمد نجارزاده، مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه سمنان گفت: این تفاهم‌نامه به امضای سیف‌الله سعدالدین رئیس دانشگاه سمنان و رئیس دانشگاه هوهای چین رسید.

نجارزاده افزود: انجام فعالیت‌های پژوهشی مشترک، تبادل استاد و دانشجو، تبادل اطلاعات علمی و پژوهشی و برنامه‌ریزی برای برگزاری کنفرانس، سمینار و سخنرانی‌های مشترک از جمله زمینه‌های همکاری دو دانشگاه در قالب این تفاهم نامه است.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه برای یک دوره اولیه پنج ساله قابل اجراست، تصریح کرد: دانشگاه Hohai چین که در سال ۱۹۱۵ تاسیس شده است یکی از اولین موسسات آموزش عالی در چین است. این دانشگاه که در نانجینگ چین واقع شده است به یک دانشگاه جامع پیشرو در زمینه مهندسی، علوم طبیعی، تجارت و علوم اجتماعی تبدیل شده است. دانشگاه Hohai یکی از ۷۵ دانشگاه کلیدی ایالتی است که توسط وزارت آموزش چین اداره می شود و یکی از ۵۶ دانشگاه چینی دارای تحصیلات تکمیلی است.

دانشگاه Hohai در مهندسی، به ویژه در مهندسی منابع آب و علوم و مهندسی محیط زیست بسیار قوی است و رتبه اول و هشتم را برای این دو رشته در بین تمام دانشگاه‌های چین دارد . این دانشگاه دارای ۲۰ کالج و مدرسه در ۳ پردیس با جمعیت دانشجویی بیش از ۵۰ هزار نفر است. هوهای بیش از ۳۰۰۰ هیئت علمی دارد که شامل بیش از ۱۷۰۰ استاد تمام و دانشیار می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا