خبرها و گزارش هاشنبه گفت

گزارش نشست «شنبه‌گفت» – سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

به گزارش نهادایران، روز چهارشنبه 28 تیر ماه 1402 جلسه شنبه گفت این نهاد در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد. در این جلسه که عده‌ای از دانشجویان ایرانی خارج از کشور حضور داشتند، ابتدا رئیس دبیرخانه نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی ضمن تسلیت ایام محرم و شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) به معرفی و تشریح اهداف سلسه نشست های شنبه گفت پرداخت و توضیحاتی درباره فعالیت های فرهنگی نهاد در کشورهای دیگر ارائه داد.

پس از آن، حجت الاسلام و المسلمین ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ضمن خوشامدگویی به حاضرین، درباره فلسفه تاسیس سازمان و اهداف آن مطالبی را بیان کرد.

در ادامه، شرکت کنندگان نظرات، پیشنهادها و تجربیات خود در مورد کنسولگری‌ها و عملکرد نماینده‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف و نوع ارتباط آنها با ایرانیان از جمله دانشجویان ایرانی خارج از کشور و همچنین شرایط و امکانات دانشجویان جهت برگزاری مراسم‌های فرهنگی و مذهبی بیان کردند.

متعاقب مطالب دانشجویان، دکتر رضا ملکی؛ رئیس مرکز مطالعات فرهنگی و بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به موضوع «گزار تاریخی» و انتقال آن از نسل گذشته به نسل جدید، توضیحاتی ارائه داد.

در بخش پایانی جلسه، حجت الاسلام ایمانی پور، ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده، توضیحاتی درباره حضور نمایندگان در کشورهای مختلف و نحوه جذب و استخدام آنها پرداخت و در این مورد مباحث نسبتا مشروحی ارائه نمود.

مشروح این نشست، توسط نهاد و در قالب نشریه در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در ادامه عکس هایی از این نشست را ملاحظه خواهید کرد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا