گزارش تصویری «نشست شنبه‌گفت در وزارت امور خارجه»

نشست شنبه‌گفت با حضور دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور و بعضی از مسئولان وزارت امور خارجه، در محل این وزارتخانه برگزار گردید.

به گزارش نهادایران، این نشست با حضور دانشجویان و دانش آموختگان از دانشگاه های ایتالیا، انگلستان، فرانسه، روسیه، مالزی، کره جنوبی، استرالیا، هندوستان، آلمان، مالزی و… برگزار شد. در ابتدای برنامه، حجت الاسلام مرتضوی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، ضمن توضیح درباره برنامه شنبه‌گفت، به آسیب شناسی نحوه ارتباط با ایرانیان خارج از کشور پرداخت و خواستار ترمیم این موضوع شد. در ادامه دکتر بیگدلی؛ معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه، دکتر محمودی؛ مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه، دکتر سهرابی؛ مدیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، دکتر کوهکن؛ مشاور دیپلماسی علمی وزیر امور خارجه و دکتر صفری؛ معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه سخنانی را ایراد نمودند. در پایان مباحث سخنان هر کدام پرسش و پاسخ نیز انجام شد.

در انتهای برنامه، دکتر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، به تبیین سیاست های جمهوری اسلامی ایران درباره تحولات منطقه و محور مقاومت و غزه پرداخت و به سوالات دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور پاسخ داد.

لازم به ذکر است که قبل از آغاز رسمی این نشست، برنامه بازدید از میز خدمات کنسولی وزارت امور خارجه نیز برگزار گردید.

در ادامه تصاویری از نشست «شنبه‌گفت» با حضور مسئولین وزارت امور خارجه و دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور را ملاحظه خواهید کرد.

لازم به ذکر است که مشروح این نشست، طی چند روز آینده در قالب نشریه منتشر خواهد شد.

 

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا