بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در محکومیت حمله تروریستی کرمان

به گزارش نهادایران، در پی حمله تروریستی وحشیانه به مردم عادی و زائران بی دفاع مرقد حاج قاسم سلیمانی و شهدای گلزار کرمان، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور ضمن صدور بیانیه و محکومیت این جنایت وحشیانه، خواستار مجازات عاملان آن شد.

متن بیانیه نهاد به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انّا للّه و انّا الیه راجعون

برخی مواقع شرایطی پیش می‌آید و عملی از افراد انسان نما صادر می‌شود که وجدان انسان و انسانیت در بهت و حیرت فرو می‌رود به طوری که استفاده از نام حیوانات درنده‌خو نیز بر این نوع جانوران جفا محسوب می‌شود.

واقعه اخیر در کرمان و مواضع بعضی گروه‌های منحط نشان داد که امروز بشریت در چه نقطه سیاهی قرار گرفته و به سمت چه نا کجا آبادی رو نهاده است؟!!

آنچه مهم است این که برای سازمان ها و نهادها و جوامع حقوق بشری مایه شرمساری است که همه حریم‌ها و حرمت‌ها تا این میزان بی‌اعتبار شده باشد؟!

با این توضیح که تروریسم وحشی و خونخوار جمعی را مورد هدف قرار داده است که به عنوان زائر در جوار مرقد فرمانده ملی و میهنی خود گرد آمده بودند که بدیهی است زائر و مرقد در دنیا همیشه حریم بوده و این جمع که ترکیبی از زن و کودک و پیر و جوان بی‌گناه در این مراسم حضور داشتند نیز حریم دیگری است که همه عالم آن را محترم می‌شمارند.

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور ضمن محکوم نمودن این واقعه دردناک و غم انگیز و عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار، شناسایی و مجازات‌ دست‌اندرکاران این جنایت را از مسئولان ذی‌ربط خواستار است.

 

نهــاد نمایندگی مقام معظــم رهبــری

در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور

1402/10/14

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا