دانش و فناوری

نخبگان فعال ایرانی خارج از کشور در حوزه بیوتکنولوژی جذب می شوند

رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری از جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور در این پژوهشگاه خبر داد.

دکتر جواد محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ما در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک آمادگی داریم ایرانیان غیر مقیم حوزه زیست فناوری را بر اساس اولویتهای پروژه های فناورانه جذب کنیم.

وی با بیان اینکه بر این اساس دو مدل می توانیم این افراد را جذب کنیم و با آنها پروژه هایی را پیش ببریم، گفت: این افراد می توانند یا با دریافت تسهیلاتی از پژوهشگاه و حضور در ایران طرح های فناورانه را پیش ببرند یا در همان کشوری که اقامت دارند با محققان ایرانی همکاری کنند.

رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری اضافه کرد: هر نخبه ای که تحت پوشش بنیادملی نخبگان است و در حوزه بیوتکنولوژی فعالیت می کند جذب آنها نیز در پژوهشگاه طی می شود تا پروژه هایی را پیش ببرند. البته اگر فردی به عنوان نخبه تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان نباشد و به ما معرفی شود امکان همکاری با وی وجود دارد.

وی با بیان اینکه طی دو الی ۳ ماه اخیر اقدام به جذب ایرانیان غیر مقیم کرده ایم، گفت: تاکنون با افرادی از کشورهای چین، کانادا و هاروارد در امریکا مذاکراتی داشته ایم و اکنون در حال گذراندن فرایند جذب در پژوهشگاه هستند.

وی تاکید کرد: ما در این پژوهشگاه پروژه هایی در حوزه های ناباروری، تولید کیت های مختلف، سرطان و … را در اولویت داریم و درصدد هستیم که این افراد را بر اساس این اولویت ها جذب کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا