زیارت عتبات عالیات ویژه دانشجویان خارج از کشور برگزار شد + گزارش تصویری

به گزارش نهادایران، دومین دوره سفر زیارتی عتبات عالیات عراق در سال جاری، توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور برگزار شد. این سفر معنوی با حضور 40  نفر از دانشجویان و دانش‌آموختگان خارج از کشور از 28 آذر تا 4 دی بمدت یک هفته برگزار شد و شرکت کنندگان از کشورهای مختلفی مثل ایتالیا، انلستانن، ترکیه، کانادا، مالزی، تاجیکستان، ارمنستان و… در این برنامه حضور داشتند. زیارت حرم امیرالمومنین علی (ع) در نجف، زیارت کربلا، کاظمین، سامرا جزو برنامه های زیارتی این سفر بود. همچنین بازدید از بیت حضرت امام (ره) در نجف، بازدید از مزار علامه امینی، مسجد حنانه، مسجد کوفه، خانه حضرت علی(ع)، قبرستان وادی السلام و… از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این سفر بود.

برنامه ویژه شب یلدا که با شعرخوانی و خاطره گویی شرکت کنندگان همراه بود و همچنین نشست بررسی مشکلات دانشجویان و دانش آموختگان خارج از کشور و ارائه پیشنهاد و راهکار جهت رسیدگی به مسائل آنها، از دیگر برنامه های جانبی این سفر بود که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

لازم به ذکر است که سفرهای زیارتی عمره و عتبات از برنامه های ثابت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور می‌باشد که در سه سال گذشته با توجه به شیوع کرونا، موقتا تعطیل شده بود اما در سال جاری و با لغو محدودیت‌ها، برگزاری این برنامه مجددا در دستور کار قرار گرفت.

ثبت نام برنامه های عمره و عتبات، از طریق سایت و پس از اطلاع رسانی در سایت و کانال های نهاد در فضای مجازی انجام خواهد شد.

در ادامه، گزارش تصویری دومین سفر زیارتی عتبات عالیات در سال 1402 را ملاحظه خواهید کرد:

 

 

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا